Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kłamczucha - streszczenie

do liceum poligraficzno- księgarskiego, chociaż w głębi serca pragnęła zostac aktorką. Postanowiła także odszukac ukochanego. W tym celu zadzwoniła do niego nie przedstawiając się. Chłopiec wziął dziewczynę za Danusię wesoło żartując, że i tak ją poznał. Aniela była zrozpaczona. To dla Pawła przybyła do Poznania i zamieszkała w małym mieszkaniu z wujostwem.
  Aniela po pewnym czasie zapragnęła posiadac swój własny kąt i  zamieszkac w oddzielnym pokoju, z tego też względu Mamertowie zwrócili się do ciotki Lili, która była właścicielką kamienicy z prośbą o wynajem pokoju dla dziewczyny. Ciotka nie chciała się jednak zgodzic tłumacząc, że wszystkie mieszkania są już zajęte. Aniela postanowiła osobiście udac się do cioci Lili. Spostrzegła, że kobieta jest artystką i uwielbia malowac. Aniela nie rozpoznana przez kobietę zaczęła przekonywac ją do siebie udając, że malowanie jest również jej hobby. Niestety zapytana o ulubionego akwarelistę podała błędne nazwisko i ciotka rozpoznała w niej krewną Mamertów. Kobietę zaintrygował stosunek do życia Anieli i zgodziła się wynając dziewczynie mieszkanie za pięcset złotych miesięcznie odmawiając pokoju pewnemu studentowi. Wkrótce ciocia Tosia Memertowa na skutek nadmiernej przedsiębiorczości dzieci popadła w duże tarapaty. Maluchy chciały kupic sobie gumy z kaczorem Donaldem, jednak matka nie dała im pieniędzy. Dzieci zabrały na dwór swoje zabawki i zaczęły je wypożyczac zarabiając pieniądze. Niestety pewna Agnieszka, która zwróciła się do matki po pieniądze na wynajem zabawek ściągnęła na małych przedsiębiorców uwagę dorosłych. Okazało się, że matką dziewczynki jest szefowa cioci Tosi. Kobieta wpadła do mieszkania Tosi robiąc kobiecie dziką awanturę i obwiniając ją za zachowanie dzieci. Szefowa zamierzała także zwolnic matkę z pracy.